Aktualności

Zmiany w DNA tradycyjnych palaczy i e-palaczy są bardzo podobne
21.03.2024
Zmiany epigenetyczne związane z paleniem tytoniu umożliwiają komórkom bardziej niekontrolowany i szybszy wzrost.
Rak prostaty to nie tylko jedna choroba
01.03.2024
1
Uczeni mają nadzieję, że ich praca pomoże uratować tysiące istnień ludzkich oraz zrewolucjonizować sposób diagnozowania i leczenia nowotworu prostaty.
Komórki macierzyste z laboratoryjnych hodowli mogą sprzyjać nowotworom
21.02.2024
22 proc. próbek komórek macierzystych hodowanych w laboratoriach zajmujących się badaniami nad medycyną regeneracyjną miało co najmniej jedną mutację związaną z nowotworem.
Roślinna dieta polepsza zdrowie seksualne po leczeniu raka prostaty
16.02.2024
Dodanie większej ilości owoców i warzyw do diety przy jednoczesnej redukcji mięsa i nabiału to prosty krok, jaki mogą podjąć pacjenci.
Aktywność fizyczna łagodzi ból także u osób po leczeniu onkologicznym
14.02.2024
W przypadku zarówno osób, które w przeszłości chorowały na nowotwór, jak i osób bez choroby nowotworowej w wywiadzie większa aktywność fizyczna była powiązana z niższym natężeniem bólu.
Ryzyko nowotworów tytoniozależnych spada po 10 latach
08.02.2024
Zaprzestanie palenia w każdym wieku przyczynia się do długofalowego obniżenia ryzyka zachorowania na raka, a zwłaszcza raka płuca.
Eksperymentalna onkologiczna terapia mRNA w Wielkiej Brytanii
07.02.2024
„Nowe immunoterapie przeciwnowotworowe oparte na mRNA, takie jak mRNA-4359, oferują nową możliwość mobilizacji układu odpornościowego pacjenta do walki z nowotworem”.
Nanoroboty mogą zwalczać guzy pęcherza
16.01.2024
Nanomaszyny napędzane obecnym w moczu mocznikiem mogą z powodzeniem atakować guzy pęcherza moczowego. Te nanomaszyny to porowate kulki z krzemionki, na których powierzchni obecne są elementy o wyspecjalizowanych funkcjach.