Aktualności

Ekspertki: nowe leki mogą osłabić ryzyko nawrotu we wczesnym raku piersi
06.10.2022
2
Dzięki nowym lekom zastosowanym u pacjentek z wczesnym rakiem piersi i podwyższonym ryzykiem nawrotu, można znacznie zmniejszyć ryzyko wznowy nowotworu lub opóźnić ją w czasie.
Co roku w Polsce diagnozuje się około 1200 nowotworów wieku dziecięcego
29.09.2022
1
Wrzesień od kilkunastu lat na całym świecie jest miesiącem świadomości nowotworów u dzieci. Co roku w Polsce lekarze diagnozują około 1200 nowotworów wieku dziecięcego, a 200 dzieci umiera na te choroby.
Hematolog: chciałbym, aby terapia lodami pacjentów w trakcie chemioterapii była szeroko wprowadzona
23.09.2022
1
Lody, stosowane u pacjentów po chemioterapii, mających uszkodzoną śluzówkę, zmniejszają cierpienie chorego i ryzyko powikłań - powiedział PAP doktor Emilian Snarski, hematolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodał, że chciałby, aby taka terapia była szeroko stosowana.
Dr Okła: nowotwory głowy i szyi odbierają nam człowieczeństwo; konieczna wczesna diagnoza i profilaktyka
23.09.2022
1
Nowotwory głowy i szyi odbierają nam człowieczeństwo; konieczna jest wczesna diagnoza i profilaktyka – podkreślił dr Sławomir Okła, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Trwa Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
19.09.2022
Choroby wciąż wykrywane są zbyt późno
Eksperci: z powodu późnego wykrycia raka głowy i szyi dwie trzecie chorych nie przeżywa 5 lat
19.09.2022
Aż dwie trzecie chorych na raka głowy i szyi w naszym kraju nie przeżywa 5 lat z powodu zbyt późnego ich wykrycia - alarmują eksperci. Zaznaczają, że coraz częściej chorują ludzie młodzi.
Rak trzustki. Uczenie maszynowe poprawia wykrywanie guza na obrazach tomografii komputerowej
18.09.2022
Naukowcy opracowali niedawno narzędzie sztucznej inteligencji, które może wykryć raka trzustki na obrazach tomografii komputerowej w najwcześniejszych stadiach.
Rak pęcherza moczowego.
18.09.2022
W Polsce nie mamy możliwości nowoczesnego leczenia raka pęcherza moczowego - jednego z najpoważniejszych problemów onkologicznych. Do tej pory pacjenci nie doczekali się na program lekowy. To skandaliczne i karygodne - mówi prof. Paweł Wiechno.