Aktualności
Wycofanie się przez rząd z wprowadzenia jednolitej daniny nie zaburza dalszych prac nad przygotowywaniem zmian w ochronie zdrowia - zapewniło w środę (21 grudnia) ministerstwo zdrowia. Według zapowiedzi po wprowadzeniu jednolitego podatku miała zniknąć składka zdrowotna...
Od 1 lipca 2017 roku niemal wszystkie świadczenia szpitalne mają zabezpieczyć pacjentom placówki wytypowane przez ministra zdrowia. Nawet kilkaset szpitali może przez to stracić kontrakty - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".
23.12.2016
Pacjentka, która straciła wzrok po przeszczepie szpiku kostnego, domaga się świadczeń za poniesione szkody. W 2000 r. przeszła ona transplantację w Akademickim Centrum Medycznym w Gdańsku. Doszło do powikłań, które zostały zbyt późno zdiagnozowane i leczone z powodu braku współpracy pomiędzy lekarzami różnych specjalności.
14.12.2016
1
Oddzielenie refundacji wyrobów medycznych od samej procedury medycznej ich wszczepienia oraz szerszy dostęp do leków na choroby ultrarzadkie przewiduje przygotowywana w MZ nowelizacja ustawy refundacyjnej. "Jesteśmy pierwszym krajem, który podjął się wyzwania dotyczącego wprowadzenia zasad refundacji wyrobów medycznych." – mówiła podczas konferencji w Krakowie Ewa Warmińska, zastępca dyrektora DPLiF w MZ.
Jeden z najbardziej cenionych brytyjskich krytyków kulinarnych z „The Times” zmarł w sobotę z powodu raka płuca, ale jeszcze przed śmiercią wydał oświadczenie, że NHS odmówiło mu leczenia immunoterapią, która mogłaby przedłużyć mu życie.
Nawet pracownik supermarketu zarabia w Polsce lepiej niż lekarz robiący specjalizację. Nasze pensje znajdują się poniżej średniej krajowej; pensje lekarzy po studiach oscylują wokół poziomu płacy minimalnej – mówi Damian Patecki, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. I deklaruje, że wyjedzie z kraju.
12.12.2016
25
Wywożenie medykamentów stało się w Polsce biznesem lepszym niż handel narkotykami. Zysk porównywalny, ryzyko poniesienia konsekwencji żadne.
Resort zdrowia na ostatnią chwilę przesuwa wejście w życie przepisów zmieniających standardy w anestezjologii i intensywnej terapii. Podobnych „akcji ratunkowych” było w ostatnich latach kilka. Powód: zmiany kosztują, a pieniędzy nie ma.
09.12.2016