Aktualności
Ocena bólu w odpowiedniej skali, jego wpływ na codzienne życie, określenie charakteru cierpienia – to niektóre z elementów, które mogą znaleźć się na karcie oceny nasilenia bólu. Docelowo karta miałaby się stać obowiązkowym elementem dokumentacji medycznej. Wzór, przygotowany m.in. przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, został wstępnie zaakceptowany przez MZ.
15.03.2017
4
Kompleksowa reforma służby zdrowia ma poprawić jakość opieki medycznej i skrócić czas oczekiwania na świadczenia; w przypadku części poradni i oddziałów kolejki już się zmniejszyły – twierdzi resort zdrowia w odpowiedzi na doniesienia "Gazety Wyborczej".
14.03.2017
4
Minister zdrowia wprowadzi obowiązek publikacji przez placówki medyczne informacji o tzw. przeżywalności. Chodzi o odsetek osób, które uwolniły się od choroby lub są chore, ale dzięki leczeniu nadal żyją - rok, trzy i pięć lat po zakończeniu terapii - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
03.03.2017
4
Jak wynika z raportu PZH „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” pod redakcją Bogdana Wojtyniaka i Pawła Goryńskiego, najkrócej żyją mieszkańcy najmniejszych miast, najdłużej mieszkańcy największych metropolii, z wyjątkiem Łodzi...
27.02.2017
4
Tylko we wrześniu - pierwszym miesiącu obowiązywania programu bezpłatnych leków dla osób, które skończyły 75 lat - skorzystało z niego 27 tys. seniorów; w ramach programu wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków - mówił w Sejmie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
Resort zdrowia chce, by placówki medyczne podnosiły standardy opieki. Ich poziom ocenia publiczna instytucja wydająca certyfikaty jakości świadczeń. Tej jednak brakuje pieniędzy.
12.10.2016
4
Przygotowywane są zmiany w funkcjonowaniu pakietu onkologicznego, m.in. zniesienie obowiązku wielodyscyplinarnego ustalania planu leczenia w formie konsyliów w szpitalach realizujących "szybką terapię onkologiczną". Zobacz, co na ten temat myślą lekarze onkolodzy oraz pacjenci chorzy na nowotwory.
03.10.2016
4
Zdaniem NIK, dostęp do profilaktyki, diagnozowania i leczenia chorób układu oddechowego jest w Polsce fatalny. Program, który w odpowiedzi na raport przygotował resort zdrowia, jest zdaniem ekspertów kolejnym działaniem, które nie przyniesie zmian.
26.09.2016
4