Podziel się z innymi:
2017-03-03
4
Gdzie najlepiej w Polsce leczą raka?
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Minister zdrowia wprowadzi obowiązek publikacji przez placówki medyczne informacji o tzw. przeżywalności. Chodzi o odsetek osób, które uwolniły się od choroby lub są chore, ale dzięki leczeniu nadal żyją - rok, trzy i pięć lat po zakończeniu terapii - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Do końca roku rząd ma przyjąć harmonogram wdrażania Narodowej Strategii Onkologicznej w 2025 r. – wynika z wykazu prac Rady Ministrów. Harmonogram będzie zakładał m.in. kontynuację uzupełniania i wymiany sprzętu do diagnostyki i leczenia nowotworów.
27.11.2024
Liczba zgonów na nowotwory prawie dwukrotnie się zwiększy na świecie do 2050 r. – oceniają australijscy eksperci na łamach „JAMA Network Open”. Przewidują, że w krajach najbardziej rozwiniętych ten wzrost będzie jednak mniejszy.
08.11.2024
Pacjent z krwią w moczu powinien być jak najszybciej kierowany na szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia onkologicznego, czyli otrzymać kartę DiLO – ocenili eksperci w środę na spotkaniu prasowym w Warszawie.
03.10.2024