Trudne rozmowy o leczeniu raka
Rozpoznanie raka jest zwykle dla pacjenta tak dużym szokiem, że w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim nie jest w stanie przyjąć wielu informacji dotyczących swojego leczenia. Z kolei lekarze często nie mają dość czasu, by dokładnie wszystko wyjaśnić pacjentowi w czasie kolejnych wizyt.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightOpieka hospicyjna w Polsce
Przeczytaj także
więcej chevron_rightLeczą, ale nie potrafią rozmawiać. Przekazywać informacji, dawać nadziei. Pacjenci czują się zagubieni i samotni ze swoją chorobą. Czasami, zamiast do doktora, wolą pójść do znachora. Bo wysłucha i pocieszy. Czy można to zmienić? - pytamy psycholog Małgorzatę Makoś-Wiśniewską.
Wiele kobiet mówi, że nie pamięta życia przed chorobą. Bo ono nie miało takiego sensu, nie było takie ważne, nie było takie piękne jak teraz. Rozmowa z dr Barbarą Czerską-Pieńkowską, psychoterapeutką.
Oprac. na podstawie książki prof. Urosa Ahcana i prof. Tadeusza Pieńkowskiego "Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie".
Diagnoza - nowotwór, to dla wielu osób szok i pytanie: dlaczego to spotyka właśnie mnie? Program Jestem przy Tobie wspiera kobiety chore na nowotwory narządów rodnych i ich bliskich. O roli psychoterapii w procesie zdrowienia, o tym, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, oraz o tym, jak choroba może zmienić nasze życie na lepsze, choć wydaje się to absurdalne, rozmawiamy z Moniką Popowicz, Prezesem Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei.
Diagnostyka i leczenie wczesnego raka piersi na przykładzie opisu przypadku HER2-dodatniego raka piersi
Rak piersi pozostaje drugą, po raku płuca, przyczyną zgonów kobiet z nowotworami złośliwymi.
Rak piersi u kobiet jako problem zdrowotny współczesnej Europy
Zapadalność kobiet na raka piersi jest wysoka w każdym z krajów europejskich.
Kontrowersje dotyczące współczesnych algorytmów leczenia raka endometrium
W przypadku przeciwwskazań do zabiegu operacyjnego, alternatywnymi metodami leczenia są: radioterapia, hormonoterapia lub chemioterapia.