Aktualności
Kamienica przy ul. Freta 16, w której urodziła się Maria Skłodowska-Curie przeszła kompleksowy remont i modernizację za 4,6 mln zł. Wszystkie kondygnacje budynku zajmie muzeum poświęcone słynnej noblistce, przygotowana zostanie nowa wystawa poświęcona Skłodowskiej-Curie.
16.02.2017
Obywatele mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za skażone powietrze. I dotyczy to nie tylko tych, którzy uważają, że już ucierpieli na zdrowiu. Roszczenia można adresować do władzy państwowej, samorządowej lub podmiotów, emitujących szkodliwe pyły. Jeśli krajowy sąd ich nie uzna, sprawę rozpatrzy ETPC w Strasburgu.
Dzięki mobilnej aplikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska każdy może sprawdzić, jaka jest aktualnie jakość powietrza w jego najbliższym otoczeniu – mówi Krzysztof Wójcik, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi. Dane są aktualizowane co godzinę.
Dostępne w sklepach ogrodniczych gatunki roślin doniczkowych pochłaniają i neutralizują różnego rodzaju zanieczyszczenia - mówi ekolog roślin z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcin Zych. Jak dodaje, obecność roślin wpływa pozytywnie na samopoczucie zwłaszcza zimą, gdy w mieszkaniu jest bardzo sucho z powodu sztucznego ogrzewania.
Wielu pacjentów z zaawansowanym szpiczakiem mnogim zbyt późno trafia do specjalisty. W wykryciu nowotworu pomaga podstawowe badanie OB. W Polsce każdego roku szpiczak jest rozpoznawany u ok. 2.000 osób.
13.02.2017
Dziecko z białą plamką na jednym oku i dramatyczny apel rodziców o pomoc w uzbieraniu miliona złotych na leczenie nowotworu złośliwego w Stanach Zjednoczonych. Takie obrazki coraz częściej pojawiają się w mediach. Polscy lekarze twierdzą, że zbiórki to plaga, bo zarabiają na tym tylko fundacje - pisze Magda Kazikiewicz na łamach Wirtualnej Polski.
Gdańska policja zatrzymała we wtorek 65-letniego lekarza, który miał molestować pacjentki. W jego gabinecie schowana była kamera, a w domu funkcjonariusze znaleźli broń i 500 sztuk amunicji.
Dodatkowe pieniądze w ochronie zdrowia powinny trafiać nie do wspólnego worka, ale tam, gdzie najpilniej potrzeba poprawy - mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, członek Rady NFZ.
08.02.2017
2