Aktualności
Blond, ciemne i rude, naturalne i farbowane, kręcone i proste - przez dwa dni fryzjerzy pieczołowicie odcinali pukle z głów ochotników, starannie je wiązali i odkładali do pudełka jak najcenniejszy skarb. Z zebranych kosmyków powstaną peruki dla dzieci, które straciły włosy wskutek choroby.
25.04.2016
Lekarz umawia wizytę u specjalisty, sam wykonuje niezbędne badania, zaś chory ma wytyczoną ścieżkę konsultacyjną i nie czeka w kolejkach - tak ma wyglądać opieka koordynowana w podstawowej służbie zdrowia.
24.04.2016
Ruszyła budowa centrum chorób piersi tzw. breast unit przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.
Jak poinformował dyrektor CSIOZ Marcin Węgrzyniak, obecnie priorytetem jest przygotowanie e-recepty, która zostanie uruchomiona w 2018 roku. Wcześniej będzie ona wprowadzona w formie pilotażu na mniejszym obszarze, by sprawdzić jej działanie i ewentualnie wprowadzić konieczne poprawki.
22.04.2016
4
"Programy profilaktyczne w onkologii przez 10 lat realizacji okazały się nieskuteczne, choć wydaliśmy na nie ponad 1,2 mld zł z publicznych środków" - ocenia prezes Fundacji My Pacjenci Ewa Borek.
21.04.2016
2
Placówki medyczne w całej Polsce mają trudności z egzekucją pieniędzy za leczenie od osób, które nie posiadały ubezpieczenia zdrowotnego. Niezapłacone rachunki pozostawiają po sobie cudzoziemcy i polscy pacjenci.
21.04.2016
55 dni podtrzymali ciążę u zmarłej pacjentki lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. U zmarłej z powodu raka matki utrzymano funkcje życiowe, by w 26. tygodniu ciąży mogło dojść do narodzin dziecka. To pierwszy taki przypadek w Polsce.
Dr hab. inż. Marcin Sieńczyk z Politechniki Wrocławskiej zajmuje się tworzeniem testów wykrywających wczesne stadia raka i innych chorób. Drugi kierunek jego poszukiwań to chemia medyczna, czyli potencjalne leki. Dr Sieńczyk wraz ze swoim zespołem badawczym poszukuje leków przeciwnowotworowych, przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych.