Aktualności
W ostatnich 30 latach dwukrotnie zwiększyła się zachorowalność na raka piersi w Polsce, ale od 20 lat nie rośnie już umieralność, a ostatnio nawet spada - powiedziała na konferencji prasowej dr Joanna Didkowska z Centrum Onkologii w Warszawie.
08.05.2016
Dr hab. inż. Marcin Sieńczyk z Politechniki Wrocławskiej zajmuje się tworzeniem testów wykrywających wczesne stadia raka i innych chorób. Drugi kierunek jego poszukiwań to chemia medyczna, czyli potencjalne leki. Dr Sieńczyk wraz ze swoim zespołem badawczym poszukuje leków przeciwnowotworowych, przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych.
Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej laboratorium, które na szeroką skalę będzie się zajmować badaniem ludzkiego genomu, chce utworzyć Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ma to pomóc dobierać tzw. spersonalizowane leczenie dla konkretnych pacjentów.
Chociaż liczba amerykańskich nastolatków palących papierosy maleje, ponad połowa z tych, którzy nie palą, jest narażona na wdychanie dymu tytoniowego w swoim otoczeniu.
12.01.2016
Ten leczy wszystko witaminą C (ale tylko lewoskrętną i naturalną!), tamten uryną, ten każe sobie wsadzić w ranę cieciorkę, tamten uprawiać głodówki, pić soki i robić lewatywy z kawy...
19.11.2015
Minister zdrowia Marian Zembala odwołał prof. Krzysztofa Warzochę z funkcji dyrektora stołecznego Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie. Ze stanowiska zrezygnował szef oddziału Centrum w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski.
04.11.2015
4
System ochrony zdrowia nie może podlegać w pełnym tego słowa znaczeniu grze rynkowej - podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda po pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju, poświęconym kwestiom zdrowotnym. Dyskutowano m.in. o finansowaniu ochrony zdrowia i dostępności do świadczeń.
20.10.2015
Wydłuża się przeżycie osób z chorobą nowotworową, poprawia się również jakość ich życiach – wynika z raportu opublikowanego podczas kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO), który w piątek rozpoczął się w Chicago.
02.06.2015