Aktualności

Badanie: rak wątroby łaskawszy dla imigrantów
11.05.2023
Dorośli imigranci z rakiem wątroby mają wyższy wskaźnik przeżycia niż osoby urodzone w USA – informuje „Journal of the National Cancer Institute”.
Program badań raka żołądka w Europie
07.05.2023
Ustalenie strategii prewencji raka żołądka w Europie to jeden z celów projektu "Towards gastric cancer screening implementation in the European Union" (TOGAS). Uczestniczy w nim Katedra i Klinika Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Aplikacja wykrywa wznowy raka płuc
07.05.2023
Opracowany na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym program HORUS, udostępnia analizowane na bieżąco cotygodniowe ankiety i w razie potrzeby szybko wdrożyć niezbędne działania.
Wit.D w immunlogicznym leczeniu czerniaka
24.04.2023
Według badania naukowców z UM w Poznaniu, przy immunologicznym leczeniu zaawansowanego raka skóry, ważne może być utrzymanie prawidłowego stężenia witaminy D.
Depresja wpływa na przeżycia pacjentek z rakiem piersi
21.04.2023
Wykrywanie i leczenie depresji u pacjentek z rakiem piersi ma duże znaczenie dla ich przeżycia - wynika z badania przeprowadzonego na University of Kentucky.
Świętokrzyskie: kompleksowe leczenie raka płuc
21.04.2023
Skrócenie ścieżki od diagnostyki do leczenia to główne zadanie oddziału chemioterapii dziennej, który powstał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. Oczekiwanie na leczenie skróciło się z około trzech tygodni do doby.
Lepsze zapobieganie przerzutom do mózgu
20.04.2023
Chorzy na rzadkiego raka płuca z rearanżacją ALK, mają wysokie ryzyko przerzutów do mózgu. Zastosowanie u nich już w pierwszej linii terapii leków trzeciej generacji najskuteczniej obniża ryzyko tych przerzutów
Serca czarnoskórych pacjentów
17.04.2023
Chorzy na nowotwory rasy czarnej są o 71 proc. bardziej narażeni na uszkodzenie serca przez leki onkologiczne - poinformowano podczas konferencji American College of Cardiology w Waszygtonie.