900 zespołów medycznych w walce z chorobami rzadkimi
28 lutego po raz 10. na świecie obchodzony był Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Nieprzypadkowo więc KE wybrała tę datę, żeby w szpitalu uniwersyteckim w Leuven w Belgii zainaugurować działanie europejskich sieci referencyjnych, czyli platformę współpracy medycznej, która połączy 900 zespołów specjalistów z 25 państw.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightOpieka hospicyjna w Polsce
Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii jest jedynym w Polsce i największym w Europie centrum pilotażowym w zakresie raka stercza. Każdego roku diagnozuje się go u około 350 tys. Europejczyków.
Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski przedstawił informacje na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. Lista refundowanych środków farmaceutycznych i terapii stale się poszerza.
Nowotwory często uwalniają do krwioobiegu cząsteczki doprowadzające do stanu zapalnego wątroby, powodując gromadzenie się tłuszczu i upośledzając normalne funkcje detoksykacyjne tego narządu.
Rak piersi u kobiet jako problem zdrowotny współczesnej Europy
Zapadalność kobiet na raka piersi jest wysoka w każdym z krajów europejskich.