Podziel się z innymi:
2015-09-12
Dlaczego żyjemy 7 lat krócej niż Szwedzi i Włosi?
Źródło/Autor:
PAP
Polacy żyją średnio o ponad 7 lat krócej niż Szwedzi i Włosi głównie z powodu większego narażenia na choroby sercowo-naczyniowe – powiedział w piątek na konferencji prasowej w Warszawie prof. Tomasz Zdrojewski z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dodał, że bardziej skuteczne wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych pozwoliłoby zmniejszyć różnicę w przeciętnej długości życia Polaków o jeden rok w porównaniu do Włochów i półtora roku wobec Szwedów.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Chorzy na czerniaka z woj. łódzkiego mogą korzystać z programu leczenia tego nowotworu w dwóch nowych placówkach. W Łodzi jest to Centralny Szpital Kliniczny – poradnia dla dzieci przy ul. Spornej i dla dorosłych przy ul. Pomorskiej, a w szpitalu w Bełchatowie - oddział chemioterapii jednodniowej.
W poniedziałek obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. To jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. W Polsce taką diagnozę uzyskuje ok. 18 tys. pacjentów.
Narodowy Portal Onkologiczny jest od wtorku dostępny dla osób, które szukają wiarygodnych informacji na temat choroby onkologicznej, możliwościach jej leczenia i o profilaktyce. Portal działa pod adresem: onkologia.gov.pl.