Podziel się z innymi:
2015-04-01
Dobrać raka do leków
Źródło/Autor:
PAP
Zamiast projektować leki działające na dany nowotwór, można zmienić nowotwór tak, aby stał się wrażliwy na istniejące leki. Pomysł opiera się na dokonanym niedawno odkryciu genetycznego przełącznika, który pozwala przekształcić sprawiającą najwięcej kłopotów odmianę raka piersi w jedną z najłatwiejszych do leczenia. Podobnie może być ze szczególnie opornymi na leczenie nowotworami jajnika.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Chorzy na czerniaka z woj. łódzkiego mogą korzystać z programu leczenia tego nowotworu w dwóch nowych placówkach. W Łodzi jest to Centralny Szpital Kliniczny – poradnia dla dzieci przy ul. Spornej i dla dorosłych przy ul. Pomorskiej, a w szpitalu w Bełchatowie - oddział chemioterapii jednodniowej.
W poniedziałek obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. To jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. W Polsce taką diagnozę uzyskuje ok. 18 tys. pacjentów.
Narodowy Portal Onkologiczny jest od wtorku dostępny dla osób, które szukają wiarygodnych informacji na temat choroby onkologicznej, możliwościach jej leczenia i o profilaktyce. Portal działa pod adresem: onkologia.gov.pl.