Podziel się z innymi:
2015-03-08
W Polsce umieralność na raka szyjki macicy o 70 proc. wyższa od średniej w Unii
Źródło/Autor:
PAP
Co druga Polka chora na raka szyjki macicy umiera; w porównaniu do średniej krajów Unii Europejskiej śmiertelność jest u nas wyższa aż o 70 proc. Dzień Kobiet to dobra okazja, aby pomyśleć o zdrowiu - apelują organizatorzy akcji "Rakoobrona".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Pacjenci nie mają dostępu do kompleksowej opieki onkologicznej i równego dostępu do leczenia mimo działania wieloletnich programów, które ich sytuację miały poprawić – wynika z wtorkowego raportu NIK.
26.02.2025
Zdarzają się chorzy, którzy umierają podczas leczenia onkologicznego przez to, że zaczęli je z zepsutymi zębami, gdyż – na skutek spadku odporności organizmu – mogą wdać się infekcje, do sepsy włącznie – powiedział PAP rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej, dr Jakub Kosikowski.
21.02.2025
Aż 68 proc. pacjentów onkologicznych w Polsce doświadczyło znaczącego pogorszenia jakości życia w trakcie pandemii COVID-19, a 52 proc. zgłosiło nasilone objawy depresji i lęku – wynika z najnowszych badań zespołu naukowców pod kierownictwem dr. hab. n. med. Mateusza Grajka z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
18.02.2025