Podziel się z innymi:
2015-01-20
3
Neumann: Onkolodzy mogą wydawać zieloną kartę
Źródło/Autor:
PAP
„Onkolodzy mogą wydawać, tak jak inni specjaliści, zieloną kartę” - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. „Jeżeli uważamy, że lekarz rodzinny (...) nie jest w stanie ocenić, czy to jest choroba nowotworowa czy nie, to dajemy mu szansę wystawienia karty wtedy, kiedy ma podejrzenie. Ale jeżeli pacjent trafia do specjalisty onkologa, to oczekujemy od specjalisty onkologa, że on wie, czy to jest nowotwór czy nie..."
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Do 2040 r. koszty opieki nad chorymi na raka płuca wzrosną niemal 5-krotnie, czyli do ok. 20 mld rocznie – wynika z najnowszego raportu przesłanego PAP. Niemal połowę z nich stanowią koszty społeczne, które obciążają nie tylko pacjenta i jego rodzinę, ale również polską gospodarkę.
21.03.2025
102 szpitale otrzymają w sumie 5,2 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na leczenie onkologiczne. Maksymalna kwota dofinansowania to 125 mln zł. Dofinansowanie na modernizację i zakup sprzętu potrzebnego do terapii otrzymają szpitale wysokospecjalistyczne, powiatowe i miejskie.
Pacjenci nie mają dostępu do kompleksowej opieki onkologicznej i równego dostępu do leczenia mimo działania wieloletnich programów, które ich sytuację miały poprawić – wynika z wtorkowego raportu NIK.
26.02.2025