Podziel się z innymi:
2014-08-12
3

W Polsce leczenie w szpitalu to jak gra w totolotka

Źródło/Autor: Dziennik Gazeta Prawna

Polskie szpitale nie ujawniają danych o jakości leczenia. Więc pacjenci nie wiedzą, na jaką opiekę mogą liczyć. Tymczasem brak informacji dotyczącej wyników leczenia działa w dwie strony. W 2012 r. czasopismo „The Lancet” opublikowało wspólny raport European Society of Intensive Care Medicine i European Society of Anaesthesiology. Wynikało z niego, że w Polsce śmiertelność pooperacyjna wynosiła 17 proc. Ministerstwo Zdrowia sprostowało publikację, ale przy tej okazji nie podało żadnych innych wiarygodnych danych dotyczących śmiertelności.

W Polsce leczenie w szpitalu to jak gra w totolotka
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Łódzkie/ Program leczenia czerniaka dostępny w dwóch nowych placówkach w Łodzi i Bełchatowie
24.06.2025
Chorzy na czerniaka z woj. łódzkiego mogą korzystać z programu leczenia tego nowotworu w dwóch nowych placówkach. W Łodzi jest to Centralny Szpital Kliniczny – poradnia dla dzieci przy ul. Spornej i dla dorosłych przy ul. Pomorskiej, a w szpitalu w Bełchatowie - oddział chemioterapii jednodniowej.
W poniedziałek jest Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty
23.06.2025
W poniedziałek obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. To jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. W Polsce taką diagnozę uzyskuje ok. 18 tys. pacjentów.
Narodowy Portal Onkologiczny jest już dostępny dla pacjentów
27.05.2025
Narodowy Portal Onkologiczny jest od wtorku dostępny dla osób, które szukają wiarygodnych informacji na temat choroby onkologicznej, możliwościach jej leczenia i o profilaktyce. Portal działa pod adresem: onkologia.gov.pl.