Podziel się z innymi:
2014-04-25

Czy szpitale onkologiczne przestaną pełnić funkcję drogich hoteli?

Źródło/Autor: Dziennik Gazeta Prawna

Obecnie większość pacjentów onkologicznych przebywa w szpitalach niepotrzebnie. Są hospitalizowani np. dlatego, że mieszkają daleko i nie mogą codziennie dojeżdżać na zabiegi. Poza tym niektóre procedury są niedoszacowane przez NFZ, więc placówki próbują niwelować straty wydłużając hospitalizację. Powoduje to jednak ogromne koszty. Dzień w szpitalu kosztuje 450 zł, w hotelu – kilkadziesiąt zł.

Czy szpitale onkologiczne przestaną pełnić funkcję drogich hoteli?
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Prezydent namawia mężczyzn do badań profilaktycznych
04.11.2025
Prezydent Karol Nawrocki namawia mężczyzn do badań profilaktycznych. Odważ się, to też jest siła - zwraca się do nich w spocie z udziałem sportowców i artystów w ramach corocznej, organizowanej w listopadzie, akcji Movember.
Popularny suplement może zmniejszyć ryzyko raka skóry nawet o połowę
24.10.2025
Witamina B3 może być prostym, dostępnym bez recepty sposobem na ograniczenie ryzyka rozwoju raka skóry - informuje czasopismo „JAMA Dermatology”.
EUDAL – RNA, które chroni raka jamy ustnej
16.10.2025
Nowo odkryta cząsteczka RNA pomaga komórkom raka jamy ustnej przetrwać chemioterapię, przejmując receptor kluczowy dla wzrostu w warunkach niskiego stężenia tlenu – informuje „International Journal of Oral Science”.